2e NRT ** Zoetermeer
Zondag 10 maart
Vandaag staan er 3 finales op het programma! De heren enkel, dames enkel en de dames dubbel.
De heren finale ging tussen Sander Arends en Bart van den Berg. Van den Berg moest erg wennen aan het spel gevarieerde spel van Arends. Arends kwam al snel een break voor en stoomde door in de eerste naar 6-0. De tweede set werd het spannender van den Berg pakte een break en mocht bij 5-3 serveren voor de set maar Arends toonde veerkracht en brak terug en denderde door naar 7-5.
Bij de dames was het een spannende strijd tussen Mandy Wagemaker uit Zoetermeer en Anna Alzate. Wagemaker pakte met een haar harde klappen een break voorsprong in de eerste set en hield die break voorsprong vast en won de eerste set met 6-4. In de tweede set pakte Alzate op haar beurt meteen een break voorsprong en won de set met 6-3. In de laatste en beslissende set was het heel spannend. Alzate kreeg 2 matchpoints maar kon niet doordrukken. Wagemaker kreeg het zelfvertrouwen terug en won de derde set met 7-5.
Wagemaker was nog warm en moest samen met Janine Hemmes ook nog de dubbel finale spelen tegen Yvette Vlaar en Barbara van Velden. Net als in de halve finale waren Wagemaker en Hemmes veel te sterk voor hun opponenten 6-0 6-1.
Zaterdag 9 maart
Heren Dubbel is al gespeeld
Wegens persoonlijke omstandigheden is op verzoek van Daniel Fennis en Eric Goris de finale van heren dubbel al gespeeld op zaterdagavond tegen Glenn Smits en Boy Vergeer. 3 Wedstrijden op 1 dag was net te veel voor de heren Fennis en Goris, zij verloren de finale met 7-5 6-2.
De heren Fennis en Goris wonnen hun partij tegen Wenders en van Wersch, daarna hun halve finale wedstrijd tegen Buntsma en Dijkhuizen.
De dag begon met de afmeldingen van Elke Tiel en Gabriella van de Graaf hierdoor is Anna Alzate direct door is naar de finale. In de finale speelt ze tegen Mandy Wagemaker die met 6-3 6-3 won van Roos van der Zwaan.
Door de afmelding van Gabriella van de Graaf die dubbelde met Anna Alzate, gingen Yvette Vlaar en Barbara van Velden door naar de finale.
Vrijdag 8 maart
Mandy Wagemaker dendert door naar de halve finale. In de kwartfinale won zij met overtuigende cijfers 6-1 6-0 van Kim van Heur.
Haar volgende tegenstander in de halve finale is Roos van der Zwaan. Roos won in een goede wedstrijd van beide kanten met 7-5 6-2.
Sander Arends kende in zijn wedstrijd met Dion van Wersch weinig problemen 6-2 6-4.
Glenn Smits en Boy Vergeer wonnen in een spannende 2e ronde van de als 1e geplaatste Sander Arends en Romano Frantzen 7-6 7-6.
Donderdag 7 maart
De als eerste geplaatste Sander Arends kwam vandaag voor het eerst in actie. Hij won met 7-5 7-5 van Glenn Smits.
De eerste dubbels zijn gespeeld vandaag, Roy de Valk en Dave de Graaf wonnen hun eerste ronde in 3 sets 6-2 6-7 6-4.
Anna Alzate won van de Zoetermeerse Eline Keur. Anna won deze wedstrijd overtuigend 6-0 6-0.
Bij de dames was er een spannende wedstrijd tussen Elke Tiel en Gabriella van de Graaf. Na de eerste 7-6 voor Elke was het verzet van Gabriella gebroken en stoomde Elke door 6-0.
Woensdag 6 maart
De als 2e geplaatste Mandy Wagemaker speelde haar tweede ronde vandaag tegen Judith van Fraayenhoven. Deze won zij met 6-1 6-3.
Eline afkomstig uit Zoetermeer en speelster van De Metselaars won haar eerste wedstrijd 6-7 6-4 6-2. Roos van der Zwaan was te sterk voor Nancy van Doorn, speelster van ALTV Zoetermeer, met 6-1 6-2.
Roy de Valk verloor in de tweede ronde van de als 2e geplaatste Pim Toonders met 6-1 6-4.
Dinsdag 5 maart
Vandaag stonden er weer eerste rondes op het programma. Gelijk om 09:00 uur speelde Elmer Muller uit Zoetermeer tegen Wilco Geenen. Wilco won met 6-4 6-1. Robert van de Pas speler van de De Metselaars verloor in een close wedstrijd met 6-4 7-6 van Dion van Wersch.
De 13-jarige Naomi Hoogendam speelster van De Metselaars speelde haar eerste A-toernooi. Ze verloor in een spannende wedstrijd net aan van Melanie Vlak met 7-5 6-4.
Maandag 4 maart
Om 09:00 vandaag is het hoofdtoernooi van start gegaan!
Gelijk in de eerste ronde was er een zoetermeers ondersonsje tussen Mandy Wagemaker en Nadine Gobin. Deze wedstrijd werd overtuigend gewonnen door Mandy. Ook Nancy van Doorn uit Zoetermeer won haar 1e ronde, zij won in haar 1e ronde van Naomi de Kwaadsteniet met 6-1 6-4.
De als eerste geplaatste Ghislaine van Baal verloor van Anna Alzate in een spannende drie setter. Anna won de partij met 6-3 3-6 6-4.
Bij de heren won de Zoetermeerder Roy de Valk won zijn eerste ronde overtuigend van Martijn Janssens met 6-1 6-1.
Zondag 3 maart
Vandaag stonden de kwalificatie wedstrijden Dames Enkel gepland.
9 Dames melden zich, Annalou Nab uit Emmen had het geluk om direkt doorgeschoven te worden naar het hoofdtoernooi. Er bleven 8 speelster over voor 4 plaatsen. Van de 4 verliezers hadden 3 speelsters zich aangemeld voor lucky losers. Zij hebben alle 3 het geluk dat ze als nog mee mochten doen met het hoofdtoernooi.
Voor de loting heeft zich bij de heren ook een aantal spelers afgemeld voor het hoofdtoernooi, waardoor ook bij de heren 3 lucky losers doorgaan. Hierdoor hebben Elmer Muller, Lamar Kiel en Wilco Geenen nog een 2e kans.
In totaal doen er bij de heren 4 Zoetermeerders mee, bij de dames zijn dit er zelfs 5.
Zaterdag 2 maart
De eerste wedstrijden van het toernooi zijn gespeeld. Kwalificatie heren.
Elmer Muller uit Zoetermeer moest zijn meerdere erkennen in Menno Houter. Menno won de wedstrijd met 6-2 6-2.
Ferry Janmaat heeft in een Zoetermeers onderonsje gewonnen van Lamar Kiel en is doorgedrongen tot het hoofdtoernooi. Ferry won de partij met 6-1 6-3.
Lamar Kiel en Ferry Janmaat gaan onderling uit maken wie doorgaat naar het hoofdtoernooi, sowieso 1 Zoetermeerder.
Lamar Kiel uit Zoetermeer heeft gewonnen van Daley Contelaar met 6-0 6-4. Lamar was licht gespannen maar heeft de wedstrijd tot een goed einde weten te brengen. Vooral de service ging goed.
Ook Elmer Muller uit Zoetermeer heeft zijn 1e partij gewonnen. Na de spanning van de 1e set van zich afgespeeld te hebben 1-6, won hij zijn overige sets met 7-5 en 6-2.
Ferry Janmaat won in 2 sets van Rick Bongers uit Boxmeer met 6-4 en 7-6.
Om 13.00 uur is de kwalificatie van start gegaan. Uit Zoetermeer doen de volgende spelers mee aan de kwalificatie:
Andre de Mos trainer ALTV Zoetermeer
Ferry Janmaat, trainer Innova Tennis
Elmer Muller, speler v/d Metselaars Scheveningen
Lamar Kiel, speler van Leimonias Den Haag.
Alle kwalificatie wedstrijden worden op zaterdag gespeeld.
Toegekende wildcards:
Hoofdtoernooi Heren:
Sander Arends
Roy v/d Valk
Bas Louwers
Paul Monteban
Elroy Middendorp
Romano Frantzen
Pim Toonders (SE)
Hoofdtoernooi Dames
Mandy Wagemakers
Julia Star Darnold
Michelle Soons
Kwalificatie Dames
Naomi de Kwaadsteniet
Naomi Hoogendam
Planning:
Donderdag 28-2-2013
Toekennen wildcards, kwalificatie en hoofdtoernooi.
Zaterdag 2 maart
09.00-12.00 uur Aanmelden kwalificatie heren
12.00 uur loting heren kwalificatie
12.00-13.00 uur 3 banen inspelen
Start 13.00 uur Kwalificatie toernooi Heren
1e en indien mogelijk 2e ronde kwalificatie.
Zondag 3 maart
09.00-12.00 uur Aanmelden kwalificatie dames
12.00 uur loting dames kwalificatie
09.00-10.00 uur 3 banen inspelen
10.00 uur vervolg heren kwalificatie
Start 12.30 uur Kwalificatie toernooi Dames
Loting 19.30 Hoofdtoernooi Heren en Dames
Maandag 4 maart
09.00 uur Start
Heren & Dames Hoofdtoernooi
Tot woensdag 6 maart 16.00 uur
inschrijven heren en dames dubbel.
Loting dubbel: woensdag 16.00 uur.
Start heren dubbel: donderdag 12.00 uur
Start dames dubbel: zaterdag 13.00 uur
Finale's zondag: vanaf 13.00 uur en 15.00 uur